info@dinamikspor.net   0(546)5702223  

Herkes kaslı bir vücuda imrenir.


Bunlar genellikle dergilerde, filmlerde veya televizyondan karşımıza çıkar. Kahramanvari figürler, diğer erkeklere göre daha çok sevilir ve istenir. Genellikle insanların zihni bu etkileyici vücutlardan öylesine etkilenir ki, kendi yetenek ve özsaygılarını suçlarlar. Bazıları da bu ikonik figürlerin Tanrı tarafından ödüllendirilmiş müstesna insanlar olduğunu ve çalışarak bu hale gelinemeyeceğini düşünür.

Ama gerçek bu değildir. Düzgün ve kaslı bir vücut, düzenli egzersizin, uygun bir diyetin, doğru dinlenmenin ve tabi ki azmin sonucudur. Eğer biraz çaba harcarsa, bir insan görünüşünü rahatlıkla geliştirebilir. Ve şu açıktır ki, vücudundaki bu küçük değişimlerle insan özsaygısını ve gururunu geri kazanır. Hatta içindeki güzelliği daha iyi hisseder ve bu duygular doğal olarak dışa vurur. Bu yüzden kendine bakıp özsaygı ve ihtişam için gerekli olan dokunuşu yapmak gerekir.

En önemli gerçek şu ki, bir insan kaslı bir vücut ve erkeksi bir görünümle görünüşünü geliştirebilir. Daha da ötesinde, başkalarının da size gıptayla bakacağına şüphe yok. Ayrıca insan fiziksel olarak kendini daha iyi hisseder ve daha uzun yaşar.

Hiçbir zaman başlamak için çok geç değildir. Eğer bir insan düzenli olarak egzersiz yapmıyorsa, başlamayı daha fazla ertelememeli. İhtiyacı olan tek şey başlamak ve başladığında görecektir ki, bu gerçekten zevkli ve eğlencelidir, ve aslında uzun süredir aradığı şey budur.

Öncelikle, yaşam stilini kuralsızdan sağlıklıya çevirmek gerekir. Sonraki adımda ağırlık kaldırma metodunda bir uzmana gitmek gerekir. Bu adımı bir spor salonunda, bir uzmanın gözetimi altında yapmak en iyisidir. Özel aletleri, makineleri ve ortamı orada rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca dambıl, barbıl, atlama ipi, bacak uzatma aparatı gibi şeylerle evinizi spor salonu gibi de döşeyebilrsiniz.

Diyet kısmı günde 6 öğüne bölünmelidir. Ağırlık kaldırma tercihen haftada 3 kere, 45 dakikalık seanslar halinde yapılmalıdır. En azından 7-8 saat uyku ise sağlıklı bir vücut için şarttır. Vücudunuzun görünümünü ve durumunu değiştirme işi büyük oranda eğitime ve diyete bağlıdır.

Eğer insan ciddiyse ve vücuduna kaliteli kas kütlesi eklemeye kararlıysa, bunu herhangi bir yerde yapabilir. İnanılır ki, temel hareketler ihtiyaç duyulan tek şeydir ve kaslı bir vücut için uç aletlere gerek yoktur. Yani, amaca ulaşmak için ihtiyacınız olan şeyler doğru ekipman, doğru rehberlik ve kişisel motivasyondur.